Na rynku metalurgicznym można spotkać wiele rodzajów blach. Jednak prym wiedzie blacha akrylowa oraz blacha ocynkowana. Zastanawiasz się: czy lepsza jest blacha akrylowa, czy ocynkowana? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Blacha akrylowa czy ocynkowana – różnice

Tak naprawdę blacha akrylowa ma te same właściwości, co blachy ocynkowanej. Jedyną różnicą jest to, że blacha ocynkowana jest używana do budowy garaży, natomiast na blachę akrylową pokrywana jest powłoką koloru RAL. Jeśli zatem zastanawiasz się: czy lepsza jest blacha akrylowa, czy ocynkowana, to tak naprawdę to zależy od tego, jakich właściwości potrzebujemy. Jeśli potrzebujemy blachy, która jest odporniejsza na niekorzystne warunki atmosferyczne, to sprawdzi się akrylowa. Oczywiście swoje zalety ma również blacha ocynkowana. O tym piszemy w kolejnej części artykułu. 

Jakie zalety ma blacha ocynkowana?

Wiele osób decyduje się na kupno konstrukcji z blachy ocynkowanej lub samą blachę ze względu na niższą cenę. Jeśli zatem zastanawiasz się: czy wybrać blacha akrylowa, czy ocynkowana, a zależy Ci na cenie, to z pewnością lepszym wyborem będzie blacha ocynkowana. Co więcej, można ją również pomalować, jednak fabrycznie nałożona powłoka nadaje już odpowiedniej estetyki. 

Garaże z blachy akrylowej czy ocynkowanej? 

Na rynku można spotkać garaże z blachy akrylowej i blachy ocynkowanej. Użycie blachy akrylowej ma wiele zalet. Przede wszystkim taki materiał jest odporny na korozję i jest atrakcyjny wizualnie. 

Jeśli z kolei kupimy garaż z blachy ocynkowanej, nie trzeba będzie jej ponownie malować. Powłoka już wcześniej pomalowana przed producenta jest znakomitej jakości. Jeśli zastanawiasz się: blacha akrylowa czy ocynkowana, to w kwestii oszczędności czasu lepiej zdecydować się na blachę ocynkowaną. Na to rozwiązanie powinny się zdecydować osoby, które nie chcą tracić czasu na malowanie, a także cenią sobie niskobudżetowe produkty. Jednak blacha ocynkowana nie ma tak dużej odporności na korozję, jak blacha akrylowa. 

Rekomendowane artykuły