Garaże blaszaki w Małopolskim, tak jak w innych województwach pozwalają tanim kosztem zorganizować schronienie dla pojazdów mechanicznych. Dzięki nim nie tylko przestaną zagrażać konstrukcji aut opady atmosferyczne, duże różnice temperatur, ale także znacznie zwiększy się stopień ochrony przed kradzieżą i dewastacją. Do czego można użyć garaży z blachy? – na podstawie informacji statystycznych kupna blaszaków w Małopolskim.
Jakie blaszaki w Małopolsce cieszą się największym powodzeniem?
Blaszaki w Małopolskim, podobnie jak w innych regionach kraju wykorzystywane są zarówno jako pomieszczenia do przechowywania aut, jak i miejsca do magazynowania opału, narzędzi i elektronarzędzi ogrodniczych. Jak pokazują dane statystyczne, na potrzeby jednego auta z powodzeniem sprawdzą się rozmiary 3×4 m 3×5 m, które dodatkowo dla ułatwienia ich budowy mogą być składane bez pozwoleń, tylko na zgłoszenie budowalne. Jeśli potrzebujemy miejsca do majsterkowania, a także dysponujemy większą powierzchnią działki, z powodzeniem można zdecydować się na modele o powierzchni np. 4×6 m lub 4×5 m.
Jakie zachować odległości od budynków? – na podstawie oferty blaszaków w Małopolskim
Ogólnie decydując się na postawienie blaszaków w Małopolskim, lub innym województwie, należy pamiętać, że gdy garaż ma być skierowany w stronę granicy działki oknem bądź ścianą z drzwiami, to w takiej sytuacji, należy bezwzględnie zachować minimalną odległość 4 metrów od granicy działki. Jeśli zaś w tej ścianie nie znajdują się żadne otwory, to wystarczy odległość 3 m. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na fakt, że od ściany innego budynku położonego na sąsiedniej działce musi być on oddalony o minimum 8 metrów. Tylko wybrane wielkości, wymiary blaszaków będą mogły stanąć przy tzw. płocie sąsiada. Mowa tu o modelach hangarów o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej niż 3 m.