Szukacz ekologicznego urządzenia grzewczego do domu? Takie założenie spełnia pompa ciepła od Vaillant. Urządzenie wyróżnia się najwyższą efektywnością, jeśli pracują przy niskotemperaturowym zasilaniu. Czy to oznacza, że tradycyjne kaloryfery nie mogą współpracować z pompą ciepła? Oczywiście, że nie. Wystarczy dobrze przemyśleć projekt takiego połączonego systemu.
Jak działa pompa ciepła od Vaillant z grzejnikami?
Każda pompa ciepła, która jest sprężarkowa, mieści w sobie czynnik chłodniczy. Substancja ta pozwala na transport energii cieplnej. Urządzenie pobiera ciepło z dolnej części, aby następnie się rozprężyć i przekazać ciepło w ramach procesu skraplania.
Opisywany proces dzieje się w obiegu zamkniętym, wyraźnie wyizolowanym od środowiska zewnętrznego. Pompa ciepła od Vaillant może pobierać energię z gruntu, powietrza lub wody gruntowej. Specjaliści jednak wskazują, że aby urządzenie było efektywne, musi nastąpić odpowiednia różnica temperatur między dolnym źródłem a temperaturą zasilania systemu grzewczego.
Właśnie w takich warunkach urządzenia wykorzysta najmniej energii, a jednocześnie będzie najbardziej efektywne. Z tego względu na rynku grzewczym przyjęło się, że pompa ciepła od Vaillant najlepiej działa z ogrzewaniem podłogowym. Jednak wciąż jest możliwe połączenie pracy pompy z grzejnikami, jednak pompa będzie odgrywała tutaj kluczową rolę.
Instalacja pompy ciepła z instalacją grzejnikową
Jeśli chcesz, aby w Twoim domu funkcjonowała pompa ciepła od vaillant, a także grzejniki to jest to możliwe. Fachowcy jednak wskazują, że powinny to być grzejniki niskotemperaturowe.
W praktyce to grzejniki o zwiększonej powierzchni wymiany ciepła. Wizualnie to grzejniki, które są większe od tradycyjnych, lecz potrzebują o wiele mniejszą temperaturę do zasilania instalacji.
Montując pompę ciepła od Vaillant wraz z grzejnikami, nie można zapomnieć o sterowniku pogodowym. Takie urządzenie zapewni najlepszą efektywność całej instalacji podczas sezonu grzewczego.